Vyhledávání

Vybíráme 5 stáží pro rok 2018

Do konce listopadu je možné přihlásit se na studentské vědecké stáže na Akademii věd ČR. Středoškoláci z celé republiky si mohou vybírat z nabídky stáží z nejrůznějších vědních oborů, například biologie, chemie, fyziky, historie, filozofie, geografie a mnoha dalších. Na výběr jsou i úzce specializované oblasti jako je nanomateriálová věda nebo robotika.

 

Pro ty, kdo stále váhají, nabízíme přehled několika stáží z naší nabídky:


1.

Jakub Trojan z Ústavu geoniky AV ČR s vámi na stáži Geoturismus a moderní technologie - využití geocachingu vytvoří formou earthcache naučnou stezku v Jihomoravském a Zlínském kraji.

 

 

2.

Pro všechny nadšené mladé včelaře a včelařky je určena stáž Vliv přípravku APIALGAPROTEIN na celkový zdravotní stav včely medonosné, která probíhá v Biologickém centru AV ČR v Českých Budějovicích.

 

 

3.

Na stáži Adsorpce organických látek produkovaných fytoplanktonem na aktivním uhlí při úpravě pitné vody máte pod vedením Martina Pivokonského z Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR možnost podílet se na výzkumu metod úpravy pitné vody a to nejen v laboratoři, ale také přímo v terénu na úpravnách vody.

 

 

4.
Na Ústavu pro jazyk český AV ČR se můžete spolu s Tamah Sherman podívat na problematiku Vícejazyčné výchovy v jazykově smíšených rodinách v České republice . Vyzkoušíte si sociolingvistický výzkum a zapojíte se do přípravy, realizaci i analýzy výzkumných rozhovorů.

 

 

5.

Několik stáží vedených v anglickém jazyce nabízí také zahraniční vědci, kteří v současné době působí na české Akademii věd. Spolu s Kumud Bandhu Mishra se můžete věnovat tématu Plants photosynthetic mechanisms under global changes a v laboratoři simulovat vliv extrémních klimatických změn na mechanismus fotosyntézy.

 


Podrobnosti o těchto stážích a nabídku více jak stovky dalších témat naleznete v naší databázi, kde se na stáž můžete rovnou přihlásit. Další podrobnosti o průběhu stáží se dozvíte ZDE nebo piště na vseteckova@ssc.cas.cz.
 

14. 11. 2017

Tipy, jak uspět s výběrem stáže

Na odevzdání přihlášek na vědecké stáže pro středoškolské studenty zbývá posledních pár dní. Proto jsme pro vás sepsali tipy, které vám pomohou zvýšit vaši šanci přijetí na stáž a odstartovat vaši kariéru na Akademii věd ČR.

Vybíráme 5 stáží pro rok 2018

Do konce listopadu je možné přihlásit se na studentské vědecké stáže na Akademii věd ČR. Středoškoláci z celé republiky si mohou vybírat z nabídky stáží z nejrůznějších vědních oborů, například biologie, chemie, fyziky, historie, filozofie, geografie a mnoha dalších. Na výběr jsou i úzce specializované oblasti jako je nanomateriálová věda nebo robotika.

Registrace na stáže spuštěna!

Spustili jsme registrace na stáže projektu Otevřená věda pro studenty středních škol. Studenti se mohou na vybranou stáž hlásit prostřednictvím DATABÁZE STÁŽÍ a to do 30. 11. 2017. Výčet oborů je pestrý, stáže se zaměřují mimo jiné i na chemické technologie, historii, filozofii, geografii či IT.

OSOBNOSTI ČESKÉ VĚDY VE WASHINGTONU

Výstava o českých vědcích a vědkyních byla v rámci Festivalu vzájemných inspirací 2017 zahájena 10. října vernisáží na Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu. Popularizační výstavy o osobnostech české vědy vznikly jako součást projektu Otevřená věda Akademie věd ČR.

Karina Movsesjan je nejlepší mladou vědkyní Evropy

Osmnáctiletá studentka z České republiky Karina Movsesjan, která se loni zúčastnila naší stáže v rámci projektu Otevřená věda v Ústavu organické chemie a biochemie, získala prestižní cenu pro mladé vědce v soutěži EUCYS. Porota ocenila její biochemický výzkum mutace proteinu RAD51.

Ohlédnutí za Letní Otevřenou vědou

O prázdninách se uskutečnila pilotní stáž Letní Otevřené vědy AV ČR „Simulace chemických účinků pádu komety do atmosféry Země“. Letní Otevřená věda, která vznikla ve spolupráci s Talnetcentrem, umožnila studentce brněnského gymnázia Alexandře, zapojit se do špičkového výzkumu na Akademii věd ČR i v letních měsících, kdy vědecké stáže projektu Otevřená věda AV ČR standardně nekonají. Stáž proběhla na Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského v Praze pod vedením dr. Martina Feruse. Přečtěte si jeho malé ohlédnutí za stáží: