Vyhledávání

Objevovat neznámé vlastnosti vody? Jedinečná příležitost na vědeckém jarmarku v Ostravě

V průběhu celého dne budete moci navštívit řadu stánků, kde prozkoumáte vodu společně s odborníky z různých oborů: vytvoříte si hořící mýdlové bubliny, uplácáte kouli z prapodivné „nenewtonovské“ kapaliny, stvoříte oblak uzavřený v lahvi, změříte, jak voda putuje rostlinou, sestavíte si vlastní virus a mnoho dalších. Součástí programu je i přednáška o vodě na Marsu, výstava, která vás přesvědčí, že voda je na Zemi všudypřítomná a exkurze na vědecké pracoviště, kde pracují s unikátním vodním paprskem. Jelikož očekáváme velký zájem návštěvníků, návštěvu školní skupiny a exkurzi k vodnímu paprsku si předem rezervujte u naší popularizátorky Lucie Ruppenthalové na emailové adrese lucie.ruppenthalova@ugn.cas.cz.
 

Program Světového dne vody 2014 s Otevřenou vědou (pdf)
Akce se koná za každého počasí a je zdarma.
 

Kdy? pátek 21. března 2014, 9:00–13:00 hod.
Kde? budova Ústavu geoniky AV ČR, v. v. i., Studentská 1768, Ostrava–Poruba

 

Více informací poskytuje:

Mgr. Lucie Ruppenthalová
popularizátorka Otevřené vědy
Ústav geoniky AV ČR, v. v. i.
Studentská 1768, 708 00 Ostrava - Poruba
Email: lucie.ruppenthalova@ugn.cas.cz
Tel.: +420 596 979 330

a

Mgr. Vladislava Nádeníčková
koordinátorka popularizátorů vědy v regionech
Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.
Národní 1009/3, 110 00 PRAHA 1
E-mail: nadenickova@ssc.cas.cz
Tel.: +420 221 403 841

3. 3. 2014

Seminář Projekty v aplikované ekonomii pro nadané studenty

Centrum pro ekonomický výzkum a doktorské studium (CERGE-EI), sdílené pracoviště Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR, pořádá seminář Projekty v aplikované ekonomii pro nadané studenty. Seminář je intenzivní 12týdenní kurz pro matematicky nadané středoškolákyz posledních tří ročníků gymnázia, kteří mají zájem porozumět ekonomice a fungování společnosti a zapojit se pod vedením zkušených ekonomů do konkrétního výzkumného projektu.


čtěte více

Studentka Otevřené vědy na mezinárodní konferenci v Karlových Varech

Třináctý z řady úspěšných workshopů věnovaných astrofyzice vysokých energií a pozemním experimentům, pozorováním zejména robotickými dalekohledy a také rentgenovým družicím se uskutečnil v Karlových Varech od 19. do 21. dubna 2016.

čtěte více

Letní vědecký kemp pro pedagogy - REGISTRACE UZAVŘENA

Akademie věd ČR a VŠCHT v Praze srdečně zve pedagogy středních a základních škol na Letní vědecký kemp 2016. Letošní ročník se uskuteční za finančního přispění projektu Amgen Teach podporovaného nadací Amgen Foundation.

čtěte více

Veletrh vědy přilákal do pražských Letňan tisíce návštěvníků

Veletrh vědy, největší popularizační akce svého druhu v České republice, navštívilo ve dnech 19. až 21. května 2016 čtrnáct tisíc lidí.

čtěte více

NEZkreslená věda na Academia Film Olomouc

Dne 20. 4. 2016 se NEZkreslená věda zúčastnila prezentace popularizačních projektů na 51. ročníku filmového festivalu Academia Film Olomouc, které v rámci České republiky vznikly. Na přednášce se sešlo více než sto posluchačů, kteří si mohli poslechnout informace o tom, proč vzdělávací cyklus NEZkreslená věda vznikl, komu je primárně určen, jaké nástrahy v průběhu tvorby na tvůrčí tým čekaly, ale také jak probíhá distribuce videí veřejnosti a jak jsou videa využívána ve školním vyučování. V rámci prezentace byl také promítnut jeden celý díl – Radioaktivita, který u publika sklidil velice pozitivní ohlasy ve formě úsměvů a nemalého potlesku.

 

čtěte více

Veletrh vědy 2016 - registrace spuštěna

Milí návštěvníci Veletrhu vědy 2016, program letošního Veletrhu vědy je již znám. Stejně jako v loňském roce si kromě výstavní haly se stánky můžete užít i doprovodného programu: V přednáškovém sále je pro vás připravena spousta témat z nejrůznějších vědních oblastí, například z historie, fyziky, medicíny, politologie a dalších. Ve vědecké kavárně si budete moci poslechnout prezentace vědců a diskutovat s nimi na aktuální témata. Nebudou chybět ani představení Úžasného divadla fyziky a úspěšný workshop létání s drony. Je pro vás připraveno i promítání vzdělávacích filmů ve dvou kupolích mobilního planetária.

čtěte více